Reklama

Batumi w Kamiennej Górze

Niezwykłym wydarzeniem artystycznym okazał się dzisiejszy (sobota, 19 maja) koncert gruzińskiego Narodowego Chóru Adżarii Batumi w Kamiennej Górze. Artyści wykonali cerkiewne pieśni sakralne oraz gruzińskie pieśni tradycyjne.

 

Koncert chóru Batumi, który odbył się w kościele Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze, był z pewnością jednym z najbardziej spektakularnych i niezwykłych koncertów jakich mogła wysłuchać kamiennogórska publiczność. Już samo poznawanie kultury gruzińskiej ?na żywo? to wydarzenie niecodzienne. Jednak smakowanie jej na tak wysokim, światowym poziomie artyzmu z całą pewnością jest niezapomnianym doznaniem.

Koncert zapowiedział oraz przedstawił artystów dyrektor artystyczny Festiwalu Maj z muzyką dawną Maciej Kieres. Chór Batumi zdobył kamiennogórską publiczność właściwie po pierwszym wykonanym utworze. Mimo trudniejszego repertuaru, bo wykonywane utwory pochodziły nawet z VI w.n.e, zostali docenieni i gorąco oklaskani. Ukłonem w stronę polskiej publiczności była wspólnie wykonana piosenka ?Batumi?, którą kiedyś wykonywał zespół Filipinki.

Reklama

Zespół z Adżarii wystąpił w Kamiennej Górze w ramach festiwalu Maj z Muzyką Dawną. Koncert w kamiennogórski kościele był ich trzecim występem w ramach tej imprezy, wcześniej występowali we Wrocławiu oraz w Kudowie Zdroju.

Koncert w Kamiennej Górze odbył się dzięki wicemarszałek województwa dolnośląskiego Iwonie Krawczyk. Do kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej zaprosił melomanów proboszcz parafii ks. Piotr Smoliński.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama