Burmistrz Lubawki Tomasz Kulon przedstawił dzisiaj (czwartek, 27 marca) radnym plany miasta dotyczące pozyskiwania środków w ramach Aglomeracji Wałbrzyskiej.
Obecnie Aglomerację Wałbrzyską tworzą 23 gminy. Lubawka złożyła 15 projektów o wartości 55 mln zł, wkład własny w tych zadaniach to 14 mln zł.
Ze środków pozyskanych dzięki członkostwu w Aglomeracji Lubawka chce m.in. rozbudowywać sieć wodociągową i kanalizacyjną, przeprowadzić rozbudowę szkoły w Lubawce oraz zrealizować termomodernizację budynków użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, urząd). Nabór wniosków ruszy najwcześniej na przełomie roku 2014 i 2015.
Wątpliwości co do możliwości zrealizowania tyle zadań zgłosił radny Artur Sarzyński, który wątpi w możliwość zapewnienia wkładu własnego w takiej wysokości. Burmistrz wyjaśnił, że na razie nie wiadomo, które projekty uzyskają dofinansowanie i jaki wkład własny będzie potrzebny.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze