Reklama

Ambitne plany

Burmistrz Lubawki Tomasz Kulon przedstawił dzisiaj (czwartek, 27 marca) radnym plany miasta dotyczące pozyskiwania środków w ramach Aglomeracji Wałbrzyskiej.


Obecnie Aglomerację Wałbrzyską tworzą 23 gminy. Lubawka złożyła 15 projektów o wartości 55 mln zł, wkład własny w tych zadaniach to 14 mln zł.

Ze środków pozyskanych dzięki członkostwu w Aglomeracji Lubawka chce m.in. rozbudowywać sieć wodociągową i kanalizacyjną, przeprowadzić rozbudowę szkoły w Lubawce oraz zrealizować termomodernizację budynków użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, urząd). Nabór wniosków ruszy najwcześniej na przełomie roku 2014 i 2015.

Wątpliwości co do możliwości zrealizowania tyle zadań zgłosił radny Artur Sarzyński, który wątpi w możliwość zapewnienia wkładu własnego w takiej wysokości. Burmistrz wyjaśnił, że na razie nie wiadomo, które projekty uzyskają dofinansowanie i jaki wkład własny będzie potrzebny.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama