Aktywność fizyczna ma mocną konkurencję w postaci komputerów, smartfonów oraz telewizji.
Zadbaj, aby czas ferii nie został spędzony przy ekranach komórek, laptopów i telewizorów, ale był czasem inspirującym, ciekawym, bezpiecznym i aktywnie spędzonym.
Ważne, by aktywność fizyczna była dostosowana do wieku uczestników zabawy i aury.
Co robić? Poznaj nasze propozycje:
sporty zimowe: snowboard, narty, rakiety, biegówki, łyżwy
zabawy na śniegu: sanki, jabłuszka, śnieżki, lepienie bałwana czy budowanie igloo
niezależnie od pogody polecamy: zimowe safari, czyli wycieczkę do lasu czy parku, by obserwować przyrodę, tropić ślady zwierząt, czy robić im zdjęcia
gdy nie ma śniegu: można zorganizować wycieczki rowerowe, jazdę na hulajnodze czy grę w frisbee lub puszczanie latawców
gdy zła pogoda zmusza do pozostania w domu: miłym sposobem na wspólne spędzenie czasu jest tworzenie albumów ze wspólnych zabaw i wypraw czy gry planszowe, które są niezłym treningiem dla mózgu.
Czy wiesz, że:
głównym czynnikiem wystąpienia cukrzycy typu 2 jest otyłość;
już 30% dzieci zmaga się z nadwagą a 15% z otyłością;
WHO zaleca młodzieży do 17. roku życia codziennie co najmniej 60 min umiarkowanych lub intensywnych ćwiczeń?
Skorzystaj z naszych propozycji i bądź aktywny zimą!
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze