Reklama

Agnieszka Gil w Lubawce

W ramach Dnia Książki, lubawska Biblioteka gościła Agnieszkę Gil, autorkę powieści dla młodzieży oraz dorosłych.


Jej nowa powieść ?Układ nerwowy? choć wyszła dopiero przed dwoma miesiącami już zdobyła tytuł Książki Wiosny  portalu granice.pl.

Pisarka ma na swoim koncie książki dla młodzieży. Postanowiła jednak zmierzyć się z tematem znacznie poważniejszym, choć jak dotąd, w beletrystyce rzadko podejmowanym. Bohaterką powieści jest Magdalena osoba, współuzależniona, żona alkoholika. Jak mówi autorka, jest to książka z przesłaniem aby przestać się wstydzić własnej sytuacji, sięgnąć po pomoc i śmiało korzystać z życia. Ważnym elementem książki jest Wrocław jako miasto, w którym żyje zarówno bohaterka książki jak i pisarka. Agnieszka Gil opisuje swoje miasto z wielką dokładnością opierając się na rzeczywistej topografii. Przyznaje, iż udaje się jej opisać elementy miasta, które zaraz potem znikają i nie do końca wiadomo, czy to siła sprawcza jej słowa, czy tez przyczyna tkwi gdzie indziej.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama