Wczoraj (wtorek, 18 marca) w Hradec Kralove samorządowy z Czech i Polski podpisali umowę o współpracy.
Umowa dotyczy współpracy Aglomeracji Wałbrzyskiej z czeskimi samorządami z terenu przygranicznego województwa královéhradeckiego. W obecności większości samorządowców z tego terenu umowę podpisali Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha i Lubomir Franc hetman Kraju Královéhradeckim.
Na współpracujących terenach mieszka ok. miliona osób, po połowie po każdej stronie granicy. Nawiązana współpraca ma pozwolić na pozyskiwanie dużych unijnych funduszy m.in. na edukację, turystykę i infrastrukturę komunikacyjną. Do tej pory gminy po obu stronach granicy realizowały wspólne mniejsze zadania.
Porozumienie jest pierwszy etapem formalnej współpracy. Teraz powstaną mniejsze zespoły, które przygotowywać będą konkretne działania.
Pierwszym wspólnym działaniem ma być lobowanie za budową drogi S3-R11.
W uroczystości podpisania umowy uczestniczyli samorządowy z powiatu kamiennogórskiego: Tomasz Kulon, Stanisław Szmajdziński, Krzysztof Świątek i Arkadiusz Wileński.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze