W kościele pw. Matki Bożej Różańcowej i Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze odbyły się dzisiaj (poniedziałek, 11 listopada) uroczystości związane ze Świętem Niepodległości.
W południe rozpoczęła się msza święta. Po niej za kościołem nastąpiło poświęcenie pamiątkowego obelisku. Głaz ze stosowną tablicą upamiętnia ofiary niemieckich nazistowskich obozów pracy, które istniały na terenie dzisiejszej Kamiennej Góry w latach 1940-45. Pod obeliskiem złożone zostały urny, w których młodzież zebrała ziemię z ośmiu miejsc męczeństwa i cmentarzy z Kamiennej Góry i okolic. W uroczystości wzięli przedstawiciele władz samorządowych i kościelnych, mieszkańcy miasta, uczniowie kamiennogórskich szkół.
Po poświęceniu obelisku chętni mogli wziąć udział w marszu do pomnika upamiętniającego ofiary filii obozu Gross Rosen.
Druga część uroczystości odbyła się w Muzeum Tkactwa. Przed zebranymi wystąpiły dzieci z Przedszkola nr 1 (ul. Spacerowa), Ognisko Muzyczne, chór Laetare i zespół Olga. Wszyscy wykonawcy zaprezentowali patriotyczny repertuar.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze