W Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze oglądać można nową wystawę. Ekspozycję przygotowało Muzeum Śląskie w Goerlitz.
Wystawa "500 lat protestantyzmu na Śląsku" przybliża dzieje reformacji. Przypomina najważniejsze wydarzenia, prezentuje zabytki. Pierwsze ewangelickie nabożeństwo na Śląsku odprawione zostało już w 1518 roku. Na planszach przypomniane zostały dzieje Kościołów Łaski i Pokoju, rozwój szkolnictwa. Autorzy przedstawili również losy ewangelików w bliższych nam czasach, także współcześnie.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze