Dziś 1 września, tragiczny dzień w historii Polski. Punktualnie o godz. 4:45 niemiecki pancernik szkolny ?Schleswig-Holstein? rozpoczął ostrzał Westerplatte, rozpoczynając w ten sposób II wojnę światową.
Projekt Arado na rocznicę tego wydarzenia wystawił na zewnątrz ważące ponad tonę, części haubicy le.F.H. 18 kalibru 105 milimetrów, która brała udział w kampanii wrześniowej podczas ostrzeliwania Warszawy. Co ciekawe tzw. "rzeźnik" do dziś używany jest przez Islamistów.

Nowy eksponat dostępny będzie przez całą jesień.

Fot. Sandra Guzika
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze