aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. via TurKol.pl

Już 1 maja do Kamiennej Góry przyjedzie pociąg osobowy. Historyczne wagony przyciągnie parowóz. Przyjazd to część wyjazdu Nostalgia 2017.

Trzydniowy wyjazd na Dolny Śląsk organizuje Turystyka Kolejowa TurKol.pl. 1, 2 i 3 maja po Dolnym Śląsku poruszać się będzie pociąg retro. Pociąg ciągnąć będzie parowóz, w składzie będą, pochodzące z lat 70-tych XX wieku, wagony 1 i 2 klasy.

Pociąg wyjedzie 1 maja z Wolsztyna i dotrze do Jeleniej Góry. Dodatkową trasą tego dnia jest wyjazd z Jeleniej Góry przez Sędzisław do Kamiennej Góry i powrót. Trasę tę pokona pociąg specjalny Bolko. Bilety kupować można na całą trzydniową trasę lub na jej fragmenty. Przejazd pociągiem Bolko kosztuje 69 zł (normalny), organizatorzy uwzględniają ulgi szkolne i studenckie.

Bolko ma wyjechać z Jeleniej Góry o godzinie 18:00. W Marciszowie ma być o 18:28, Sędzisławiu 18:40, Kamiennej Górze 19:10. W drogę powrotną ma wyruszyć z Kamiennej Góry o 19:40, w Jeleniej Górze ma być o 21:08.

2 maja Nostalgia dotrze do Zgorzelca i Turoszowa, a 3 maja pociąg wróci do Wolsztyna przez Wałbrzych, Legnicę, Głogów. Część trasy wyznaczona została przez odcinki linii nieczynnych.

Więcej o wyprawie Nostalgia 2017 i pociągu specjalnym Bolko oraz rezerwacja biletów - kliknij tutaj.

Informację o przejeździe przekazał redakcji jeden z internautów, dziękujemy.

 

Add comment

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Security code
Refresh