aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Krzeszów - fot. Europejska Perła Baroku

Pocysterskie Opactwo w Krzeszowie zorganizowało specjalne zajęcia dla najmłodszych, w ramach których dzieci ze Szkoły Podstawowej w Krzeszowie miały możliwość poznać historię sąsiadującego z ich placówką kompleksu.

 

Zajęcia edukacyjne miały charakter pilotażowy, ich celem było przekazanie wiedzy dzieciom w przystępny sposób. Europejskiej Perle Baroku udało się połączyć zabawę z edukacją, wywołując na twarzach uczestników uśmiechy oraz pozostawiając w ich w głowach wiedzę o lokalnym dziedzictwie.

Oprowadzanie dzieci po krzeszowskich zabytkach i zainteresowanie ich historią nie jest łatwe. Wymagało to od przewodników dużej kreatywności. Dzięki współpracy ze Szkołą Podstawową w Krzeszowie udało się stworzyć produkt, który nie pozwala się nudzić. Uczestnicy zajęć poznawali pocysterski kompleks poprzez rozwiązywanie zagadek, licząc i odnajdując odpowiedzi do pytań w ramach gry terenowej. Udało się także wprowadzić uczestników w świat malarstwa - najpierw w legendach i anegdotach przedstawiając postać Michała Willmanna, a później kredkami pokolorować wybrane jego dzieła. Jedna z grup została poddana trudniejszemu wyzwaniu i swoje umiejętności artystyczne przetestowała bezpośrednio na sztalugach, kolorując farbami obraz przedstawiający poszukiwanie noclegu w Betlejem autorstwa "śląskiego Rembrandta". Od marca zajęcia mają trafić do stałej oferty dla szkół i placówek oświatowo-kulturalnych.

Krzeszów - fot. Europejska Perła Baroku

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez

REKLAMA