aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Jak informuje strona Urzędu Miasta Kamienna Góra, Krzysztof Światek podpisał umowę partnerską z miastem Dvur Kralove nad Labem. Wcześniej zgodę na podpisanie umowy wyraziła Rada Miasta o czym informowaliśmy w informacji Będzie nowy partner.

Rozmowy rozpoczęły się w październiku - czytaj więcej. PO pierwszych spotkaniach rady obu miast wyraziły zgodę na podpisanie umowy o partnerstwie. 

"Preambuła umowy partnerskiej zawiera deklarację podjęcia współpracy partnerskiej społeczności lokalnych, w interesie ich obywateli, na zasadzie: współpracy, przyjaźni i wzmocnienia partnerstwa między dwoma samorządami oraz wzmacniania w duchu wzajemnego zrozumienia między Republiką Czeską i Rzeczpospolitą Polską." - czytamy na stronie UM Kamienna Góra.

- Wierzę, że dzień dzisiejszy otwiera nowe możliwości przed nami – powiedział podczas spotkania burmistrz Krzysztof Świątek. – Współpraca między naszymi miastami, obywatelami, organizacjami będzie korzystna dla obu stron i da nam wiele powodów do satysfakcji.

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA