aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. via wp

Wycieczka do Stanów Zjednoczonych to znakomita okazja do zakupów – w Ameryce wiele produktów można nabyć zdecydowanie taniej niż w Polsce. Na jakie artykuły warto zwrócić szczególną uwagę, będąc w USA? O czym należy pamiętać w sklepie i gdzie najlepiej wymieniać walutę?

 

Elektronika, kosmetyki i odzież – sprawdź outlety i wyprzedaże

Sprzęt elektroniczny to jedna z najczęściej kupowanych grup towarów w Stanach Zjednoczonych – chrapkę na niego mają przede wszystkim turyści, skuszeni niskimi cenami. Przykładem może być iPhone 7, za którego w USA trzeba zapłacić około 815 dolarów, podczas gdy w Polsce – 1005 dolarów. Najniższe ceny elektroniki można znaleźć w czasie corocznych wyprzedaży, np. podczas słynnego Black Friday. Turyści w Stanach Zjednoczonych chętnie kupują również kosmetyki – produkty od Chanel czy Dior można tutaj nabyć od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu procent taniej niż w Polsce. Okazyjne ceny mają też produkty drogeryjne oraz perfumy sprzedawane w sieci TJ Maxx. Tańsze są także ubrania renomowanych marek – czasem można upolować prawdziwe perełki i za t-shirt z logo Tommy Hilfiger czy koszulkę polo Lacoste zapłacić w amerykańskim outlecie równowartość kilkudziesięciu złotych.

 

Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Omawiając temat zakupów w Stanach Zjednoczonych warto zaznajomić się pobieżnie z kwestią eksportu w ogóle. Z sieci znajduje się wiele ciekawych artykułów na ten temat, na przykład na stronie www.dorzeczy.pl. Przed podjęciem o kupnie danej rzeczy należy mieć świadomość, że cena podana na sklepowych półkach nie uwzględnia podatku, jest on natomiast doliczany przy kasie. Jest to powszechna praktyka stosowana we wszystkich stanach – w niektórych do ceny należy dodać 6%, w innych zaś nawet 10%. Należy o tym pamiętać, żeby uniknąć przykrego rozczarowania. Planując zakupy warto również zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestię, a mianowicie kurs dolara. To jeden z najważniejszych czynników, które decydują o tym, czy zakupy w Stanach będą opłacalne. Chcesz mieć pewność, że nie przepłacisz? Skorzystaj z oferty kantorów internetowych, które oferują najniższy spread na rynku i możliwość wykonywania transakcji przez 24 godziny na dobę. Już teraz sprawdź kurs dolara w kantoronline.pl nie przepłacaj na zakupach w Stanach Zjednoczonych.