29/09/2025 | Autor: Portal powiatowa.info | źródło: powiatowa.info
Dziś Albin Marciniak i Dorota Juranek rozpoczęli podróż po polskiej Via sacra w ramach akcji promocyjnej Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej. Albin idzie pieszo, a Dorota jedzie rowerem. Planują dokumentować swoje doświadczenia na trasie, dzieląc się nimi z fanami. Rozpoczęli w Krzeszowie, a ich trasa obejmuje m.in. kościół Wang w Karpaczu i kościół Świętego Krzyża w Jeleniej Górze. Przez 20 lat Via sacra prowadziła przez granice Polski, Czech i Niemiec, a przedstawiciele spotykali się regularnie. Od trzech lat Dolnośląska Organizacja Turystyczna promuje szlak, który ma około 700 km długości.