23/10/2025 | Autor: PTSM Oddział Kamienna Góra | źródło: powiatowa.info
W dniu 22 października 2025 r. uczniowie klasy II a z SP nr 1 w Kamiennej Górze odwiedzili Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Krzeszowie. To było część cyklu wycieczek edukacyjnych organizowanych dla nich przez PTSM. Podczas wizyty brali udział w zajęciach związanych z projektem Akademia Młodych Badaczy, finansowanym przez MEN. Odkrywali tajemnice dinozaurów w mobilnym planetarium UFOOLUDEK i oglądali animowany film o robakach. Po pełnym wrażeń dniu, z radością powrócili do szkoły, z nadzieją na kolejne spotkania w Centrum Kulturalnym. Opiekę sprawowali nauczycielka i wychowawca klasy.