aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Stowarzyszenie Bieg Piastów

Wszystkie miejsca wykupione na kilka miesięcy przed zawodami, które po raz pierwszy odbędą się z wykorzystaniem oddanego do użytku w tym miesiącu Dolnośląskiego Centrum Sportu Polana Jakuszycka w Szklarskiej Porębie. W sobotę, 24 września, zacznie się nowa era Biegu Piastów!

Nowoczesny ośrodek sportowy w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach był planowany od dziesiątek lat, podczas których kolejne pokolenia zawodników musiały radzić sobie z przebieraniem i odpoczynkiem po zawodach pod chmurką, w namiotach, samochodach, a bywało, że i w wagonach kolejowych. Większość nigdy nie narzekała, ceniąc sobie wszelkie aktywności na łonie cudownej, izerskiej przyrody. Natura i trasy, które ją wspaniale pokazują, pozostają oczywiście jednym z najmocniejszym atutów Biegu Piastów, ale zostały uzupełnione przez komfortowe warunki socjalne.

W Dolnośląskim Centrum Sportu Polana Jakuszycka ulokowane zostanie całe zaplecze logistyczne 8 Rowerowego Biegu Piastów – biuro wydawania numerów startowych, szatnie, depozyt, expo, stołówka, prysznice. Areną startu i mety będzie stadion DCS, co oznacza, że na swój wyścig zawodnicy będą mogli oczekiwać w ciepłych pomieszczeniach nowego obiektu.

8 Rowerowy Bieg Piastów rozegrany zostanie na dystansach 18, 41 i 61 km na trasach Gór Izerskich. Zawodnicy przejadą przez ich najpiękniejsze zakątki. Na listach startowych są rowerzyści na każdym poziomie zaawansowania. Nie brakuje też najmłodszych, którzy wezmą udział w Rowerowej Przygodzie na dystansach 300 metrów i 1 km. Na Rowerową Przygodę można jeszcze zapisać swoje pociechy – na stronie www.bieg-piastow.pl.

Na wszystkich zawodników czekać będą na trasie doskonale zaopatrzone punkty odżywcze, obsługiwane przez wolontariuszy, a na mecie pamiątkowe medale i pyszny posiłek regeneracyjny. W strefie expo będzie można kupić stroje sportowe i pamiątki Biegu Piastów. W rodzinnej strefie KGHM Polska Miedź na dzieci czekać będą dmuchańce.

8 Rowerowy Bieg Piastów to ostatnie zawody w 2022 roku, organizowane przez Stowarzyszenie Bieg Piastów. Zakończy się uroczystym uhonorowaniem zdobywców Wielkiego Jakuszyckiego Szlema, czyli zawodników, którzy w 2022 ukończyli na najdłuższych dystansach zimowy 46 Bieg Piastów, 10 Letni Bieg Piastów i 8 Rowerowy Bieg Piastów.

Organizacja 8 Rowerowego Biegu Piastów możliwa jest dzięki wsparciu sponsorów, partnerów, wolontariuszy i patronów. Sponsorem Głównym jest KGHM Polska Miedź SA, Sponsorem Generalnym PKO Bank Polski, Sponsorem Technicznym Quest, Partnerem Technicznym Brubeck, Partnerem Motoryzacyjnym Volvo Car Bielany Wrocławskie, Partnerem Technicznym Fenwiks, a Partnerami Interferie Sport, Miasto Jelenia Góra, Miasto Szklarska Poręba, Termy Cieplickie, KROSS, Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze i Dolny Śląsk. Patronem medialnym jest Program I Polskiego Radia.

Stowarzyszenie Bieg Piastów

Program 8 Rowerowego Biegu Piastów

 

23 września 2022 (piątek):

10:00 – 20:00 – wydawanie pakietów startowych (Dolnośląskie Centrum Sportu Polana Jakuszycka)

 

24 września 2022 (sobota)
7:00 – 11:00 - – wydawanie pakietów startowych (Dolnośląskie Centrum Sportu Polana Jakuszycka)

 

9:00 START Rowerowa Przygoda - dzieci samodzielnie pokonujące trasę - dystans około 1 km

9:20 START Rowerowa Przygoda - dzieci na rowerkach biegowych i innych małych - dystans 300 m

10:05 START GIGA I SEKTOR
10:10 START GIGA II SEKTOR
10:30 START MEGA I SEKTOR
10:35 START MEGA II SEKTOR
10:40 START MEGA III SEKTOR
11:00 START MINI I SEKTOR
11:05 START MINI II SEKTOR

 

REKLAMA