aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

dir

Dolnośląska Izba Rolnicza prowadzi kampanię ?STOP USUWANIU ROLNICTWA ZE WSI?. Od dwóch lat naszym celem jest przeciwdziałanie utrudnianiu pracy producentom rolnym przez osoby nie będące rolnikami.

 

Policja i sądy karzą ROLNIKA za jego pracę,

którą uznają za WYBRYK! art. 51 § 1 k.w.

Sąsiedzi do walki z rolnikami zaprzęgają paragrafy, policję i sądy, przez co rolnicy są karani na podstawie art. 51 § 1 Kodeksu wykroczeń: kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Mówmy RAZEM i GŁOŚNO że:

? rolnicy zaczynają być w mniejszości

? coraz więcej zmęczonych życiem i pracą w mieście ludzi pragnie zamieszkać i wieść "sielskie życie" na prowincji

? praca rolnika zaczyna przeszkadzać współmieszkańcom ? zwierzęt, nawozy,a nawet rośliny ?śmierdzą? a do tego nawet kogut zbyt wcześnie pieje, suszarnia za głośno chodzi, kombajn hałasuje i przejeżdża wiejską drogą, a potem kosi w polu i kurzy - a to normalne czynności w gospodarstwie, gdy trzeba spieszyć się z koszeniem przed zmianą pogody, zwieźć zboże do magazynów, wysuszyć

? rolnicza produkcja przeszkadzać zaczyna również tym, którzy jeszcze niedawno sami żyli z roli i hodowli

? musimy zmienić nastawienie napływowych mieszkańców wsi oraz służb porządkowych do prac polowych wykonywanych podczas żniw, aby nigdy więcej policjant nie przeganiał rolnika z pola po godz. 22.00

Więcej informacji na temat kampanii znajdziecie Państwo na nw. stronach:
? Strona https://izbarolnicza.pl/
? Facebook www.facebook.com/DolnoslaskaIzbaRolniczaWeWroclawiu
? Twitter www.twitter.com/dir_wroclaw.

Zapraszamy do popularyzowania kampanii oraz zgłaszania propozycji działań zwiększających skuteczność prowadzonej akcji.
Zapraszamy do kontaktu.

Bożena Kończak , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REKLAMA