aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Krzysztof Mróz - Kamienna Góra

Dzisiaj (czwartek, 10 października) na rynku w Kamiennej Górze odbyła się konferencja prasowa Krzysztofa Mroza. Obecny senator i kandydat na senatora w trwających wyborach podsumował kończącą się kampanię.

 

K. Mróz zachęcał do głosowania 13 października na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu i Senatu. - Chcemy kontynuować Dobrą zmianę - zapewniał. Wyraził obawę, że przejęcia władzy przez opozycję oznaczać będzie likwidację lub ograniczenie programów socjalnych wprowadzonych przez obecny rząd m.in. 500+, 13 emerytura.

Kandydat na senatora przypomniał, że rząd PiS obniżył podatki PIT i CIT, wprowadził mały ZUS. Dla powiatu kamiennogórskiego ważna jest budowa drogi S3, na którą zapewniony finansowanie. Przypomniał również najnowsze deklaracje PiS-u, czyli podniesienie pensji minimalnej, wyrównanie poziomu dopłat dla rolników oraz wprowadzenie 14. emerytury. Przy tej ostatnie deklaracji zwrócił uwagę, że emerytury wypłacane są z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, dlatego pieniędzy na ten cel opozycja nie widzi w projekcie budżetu.

K. Mróz porównał kończącą się kampanię z tą sprzed czterech lat. Uznał, że obecna jest bardziej wizerunkowa. W tym roku odbyła się tylko jedna debata kandydatów na senatorów, w Jeleniej Górze. Zabrakło podobnej rozmowy w Kamiennej Górze, cztery lata temu zorganizował ją Dialog.

 

REKLAMA