aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Szymon Chojnowski

 Więcej informacji na facebookowym profilu

strzalkaWiceprezydent Świdnicy od 2015 roku i aktywny samorządowiec sieci miast progresywnych, założonej przez Roberta Biedronia. Na co dzień odpowiedzialny m.in. za sprawy społeczne, politykę ochrony środowiska, współpracę międzynarodową i rozwój gospodarczy.

strzalkaWspółorganizator akcji ekologicznych i wielu działań wspierających dla seniorów; współautor świdnickiego programu dla młodzieży ?Zostańcie z nami? , mającego na celu zachęcanie młodych ludzi do kontynuacji kariery zawodowej w rodzinnym mieście.

strzalkaWcześniej pracował w Ministerstwie Finansów w Departamencie Zagranicznym, gdzie zajmował się współpracą z organizacjami międzynarodowymi; był ?m.in?. polskim przedstawicielem w Komitecie Budżetowym Rady Europy. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej (studia doktoranckie) i Collegium Civitas w Warszawie; jeden z semestrów ukończył na prestiżowej uczelni University College of London.

?Mój program wyborczy jest zbieżny z moją dotychczasową działalnością w samorządzie. Stawiam przede wszystkim na:

  • ofertę dla młodych ludzi (?m.in?. bezpłatne podróże po UE dla osób do 26.roku życia, rozbudowa programu Erasmus, ogólnoeuropejskie programy mieszkaniowe),
  • ofertę dla seniorów (?m.in?. ogólnoeuropejskie standardy w opiece zdrowotnej, kluby seniora),
  • ekologię i ochronę środowiska (?m.in?. walka ze smogiem i gospodarka odpadami)
  • bezpośredni dostęp do środków unijnych poprzez samorządy, a nie szczebel centralny/rządowy.

Więcej informacji na facebookowym profilu

 

 

 

REKLAMA