Drukuj
fot. archiwum

Sąd podjął decyzję w sprawie spotkania burmistrza Krzysztofa Świątka z Rafałem Trzaskowskim podczas ubiegłorocznej kampanii wyborczej do samorządu.

 

Spotkanie odbyło się 30 października w ratuszu. Rafał Trzaskowski wygrał w pierwszej turze wybory na prezydenta Warszawy. Do Kamiennej Góry przyjechał na spotkanie z walczącym w drugiej turze o reelekcję Krzysztofem Świątkiem. Spotkanie odbyło się w ratuszu. W sali witrażowej R. Trzaskowski poparł K. Świątka.

Komitet wyborczy obecnego burmistrza Janusza Chodasewicza wskazał, że udzielone poparcie było niedozwoloną agitacją wyborczą prowadzoną w urzędzie. Pod koniec lipca 2019 roku sąd stwierdził złamanie zapisów kodeksu wyborczego. Były już burmistrz K. Świątek musi zapłacić łącznie 510 zł.

Dzisiaj K. Świątek przyznaje, że miejsce udzielenia poparcia było niewłaściwe, trzeba było wyjść przed ratusz. W dniu spotkania o tym jednak nie myślał.

Wyrok nakazowy sądu zapadł bez udziału stron. Dotyczy również poparcia, którego K. Świątkowi dzień wcześniej udzielił Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.