aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Lubawka - rynek

Dzisiaj (środa, 17 października) na lubawskim rynku stanęła laweta ze stołem i krzesłami. To na niej mieli dyskutować kandydaci na burmistrza Lubawki.

 

Inicjatorem debaty na rynku był Tomasz Kulon, kandydat na burmistrza. Jak mówi, do udziału zaprosił pozostałych kandydatów. T. Kulon odczytał pismo od koalicji obywatelskiej, komitetu, który reprezentowany jest przez Ewę Kocembę. Odmowa udziału w debacie związana była z brakiem środków na jej realizację, zbyt krótkim terminem na przygotowanie i brakiem debaty w planach. Według T Kulona trzeci z kandydatów, poinformowany sms-em i na facebook-u, nie odpowiedział.

Zapowiadana debata zamieniła się więc w wyborczą prezentację Tomasza Kulona oraz kandydatów na radnych z KWW "Ogniwo". Kandydat na burmistrza przedstawił swój program wyborczy, odnosząc się również na zapowiedzi rywali. Każdy z kandydatów na radnego miał swoje "pięć" minut. Zaprezentowani zostali również kandydaci do rady powiatu z KW Dialog z okręgu nr 3, czyli Lubawki.

T. Kulon zadeklarował, że na stanowisko burmistrza kandyduje po raz ostatni. Jeśli wygra, na zastępcę powoła młodą, ale doświadczoną osobę. Przez dwa lata będzie wyznaczał kierunki rozwoju miasta, o później będzie wspierał zastępcę. Chce zostawić gminę w dobrych rękach.

Wokół rynku zebrało się kilkadziesiąt osób. Wśród nich byli kandydaci na radnych z innych komitetów.

Lubawka - rynek

 

REKLAMA