aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Kamienna Góra - konwencja wyborcza - koalicja obywatelska

Dzisiaj (niedziela, 7 października) na dziedzińcu Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze odbyła się konwencja koalicji obywatelskiej. Ugrupowanie idzie do wyborów pod hasłem ?Jeśli chcesz więcej...?.

Aktualizacja 21:05

Pełne hasło koalicji obywatelskiej to:

Powiat kamiennogórski, jeśli chcesz więcej...

Kamienna Góra, jeśli chcesz więcej...

Gmina Kamienna Góra, jeśli chcesz więcej...

Lubawka, jeśli chcesz więcej...

itd. 

Oryginalna informacja
Konwencję prowadzili Iwona Krawczyk i Arkadiusz Dybiec. Program koalicji to sześć kroków. Pierwszy to dobry gospodarz, czyli kandydaci koalicji. Drugi zdrowie i polityka społeczna zakładający m.in. mieszkania dla białego personelu zachęcające do osiedlania się personelu medycznego na terenie powiatu oraz program profilaktyki stomatologicznej w każdej gminie. Kolejny krok to powiat dla seniorów zakładający m.in. utworzenie Karty Seniora oraz wydzielenie z budżetu każdego samorządu części przeznaczonej dla seniorów. Czwarty krok to edukacja, czyli m.in. miejsce dla każdego dziecka w żłobkach i przedszkolach, utworzenie klas dwujęzycznych. Kolejny krok to oferta dla młodych m.in., młodzieżowe rady gmin, system stypendialny, budownictwo mieszkaniowe. Na zakończenie mowa była o kulturze, turystyce i sporcie. Padła deklaracja budowy dużego basenu, ścieżki rowerowej i ścianki wspinaczkowej.

Podczas konwencji zaprezentowane zostały kandydatki do sejmiku: Iwona Krawczyk z okręgu wałbrzyskiego i Henryka Misan z okręgu jeleniogórskiego. W Lubawce koalicja wystawia Ewę Kocembę w wyborach burmistrza, a w Marciszowie Wiesława Cepielika na wójta. Przed publicznością zaprezentowali się również wszyscy kandydacie koalicji. Każdy przedstawił swoje dokonania i plany.

Koalicja obywatelska wystawia 76 kandydatów na radnych, wójtów i burmistrzów. Jest to najmłodsza grupa wyborcza w powiecie.

 

REKLAMA