aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Kamienna Góra - konwencja PO

Dzisiaj (piątek, 24 października) na dziedzińcu Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze odbyła się konwencja wyborcza Platformy Obywatelskiej.Iwona Krawczyk, liderka PO w powiecie oraz kandydatka do sejmiku, zaprezentowała program Platformy dla powiatu oraz kandydatów do wszystkich rad oraz na wójta i burmistrzów.

Wyborczy program stworzony został wokół możliwości, które kandydaci PO chcą wykorzystać dla rozwoju powiatu oraz hasła "Kamiennogórskie w górę". Zadania podzielone zostały na trzy pakiety: dla Mieszkańców, dla Przedsiębiorców oraz Sportowo-Turystyczny. Program zakłada wykorzystanie środków unijnych z perspektywy 2014-2020. W planach jest m.in. stworzenie Parku Nauki i Rozrywki ? sensacje XX wieku (I. Krawczyk zapewniła, że zainteresował się już nim Bogusław Wołoszański), Dziennego Domu Pobytu dla osób starszych, targowiska miejskiego. PO stawia na rozwój sportu, wizytówką powiatu ma być piłka siatkowa oraz sporty zimowe. PO zapowiedziało, że nie będzie likwidacji szkół, a takie ich sprofilowanie, aby zapewniały maksymalny rozwój dzieci. Ożywione mają zostać centra miast, m.in. poprzez organizację jarmarków świątecznych.

Według I. Krawczyk Kamienna Góra i okolice to region możliwości, które kandydaci PO wiedzą jak wykorzystać. - Dla jednych nasze zamierzenia będą szklanymi domami, dla mnie to marzenia ? mówiła I. Krawczyk ? Wszystkie marzenia się spełniają.

- Wierzę w nasze zwycięstwo, w powiecie kamiennogórskim, na Dolnym Śląsku i ósme zwycięstwo w całej Polsce - kandydatów z list PO podczas konwencji wspierał poseł Michał Jaros, szef kampanii PO na Dolnym Śląsku.

REKLAMA