aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Patryk Straus, kandydat na wójt gminy Kamienna Góra, rozpoczął spotkania z wyborcami. Dzisiaj (środa, 22 października) o swoim programie opowiadał w Janiszowie.

 

Kandydat na wójta od 10 lat pracuje w samorządzie. Aktualnie odpowiada m.in. za promocje gminy, kontakty z mediami, kontakty międzynarodowe czy współpracę z organizacjami pozarządowymi. 

Wsparciem w kampanii P. Straus uzyskał od aktualnego przewodniczącego rady gminy Zygmunta Homoncika. W Janiszowie w komitety Nowoczesna Gmina 2022 w wyborach startuje obecnie radny gminy Piotr Pawlik. 

P. Straus stawia na rozwój gminy.  Nie krytykuje odchodzącego wójta. Myśli o kontynuacji dokonań Stanisława Szmajdzińskiego oraz dalszego usprawniania pracy urzędu. P. Straus stawia na bezpośredni kontakt z mieszkańcami. Jeśli wygra wybory zapewni kontakt mieszkańców z urzędem zarówno poprzez bezpośrednie spotkania jak i kontakt elektroniczny np. mailowy czy poprzez serwisy społecznościowe. 

Młody kandydat stawia na nowoczesne techniki. W jego programie znalazło się miejsce na rozwój sieci internet. Kandydat chciałby aby z terenu gminy zniknęły ?białe plamy? gdzie dostępu do sieci nie ma. Kandydat stawia też na  tworzenie miejsc z dostępem do bezpłatnego internetu np. przy świetlicach. Na podstawie innych samorządów myśli o tworzeniu Gminnych Mediatek. 

Nowoczesna Gmina 2022 chce aktywnie pozyskiwać inwestorów. Podczas spotkania Z. Homoncik przypomniał, że obecny zakład produkcyjny w Krzeszowie ? Takata został ściągnięty przez gminę, a dopiero później wszedł w skład strefy ekonomicznej. Kandydaci uważają, że gmina powinna wystawiać się na targach ze swoją ofertą inwestycyjną. 

Patryk Straus prosi wyborców o szansę pracy jako wójt przez dwie kadencje tak aby móc w pełni wykorzystać ostatnie rozdanie dużych pieniędzy z Unii Europejskiej dla samorządów lokalnych. 

Patryk Straus startuje z hasłem Nowy wójt Nowa energia Nowa jakość. 

Kolejne spotkanie kandydata Nowoczesnej Gminy 2022 odbędzie się jutro (czwartek) o godzinie 18:00 w Gorzeszowie. Kolejne spotkanie 28 października w Leszczyńcu. 

REKLAMA