aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Robert Ziółkowski

Robert ?Ziółek? Ziółkowski- rocznik 1967. Przez szesnaście lat służył w polskiej policji. Jego kariera wiodła od ?zwykłego krawężnika? , poprzez dochodzeniówkę, wydział zwalczania przestępstw gospodarczych do specjalisty wydziału kryminalnego KWP w Poznaniu. Ostatnie lata pracował w Zespole Poszukiwań Celowych wielkopolskiej komendy.Zespoły te zostały powołane w 2001 roku, w każdej z komend wojewódzkich policji. Ich zadaniem było ściganie najgroźniejszych przestępców w kraju, ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Powstały one na bazie doświadczeń wywiadu izraelskiego ścigającego terrorystów z Czarnego Września po zamachu w wiosce olimpijskiej w Monachium. Powstała wtedy w Mossad-zie specgrupa o nazwie ?Gniew Boga?.    

Pierwsze tego typu policyjne jednostki utworzyła policja niemiecka. Ścigały one członków terrorystycznej grup Bader-Meihoff. Polska policja przejęła wzory z Bundeskryminalamt. Wielkopolskie ZPC uchodzi za najlepszą tego typu jednostkę w Polsce. Zespół w , którym pracował autor zajmował się poszukiwaniem ukrywających się : zabójców, bandytów, gangsterów, handlarzy narkotyków oraz odnajdywaniem uprowadzonych dzieci.   Dokonywali od kilkudziesięciu do stu zatrzymań rocznie. Policjanci z ZPC prowadzą poszukiwania w kraju i poza granicami, skutecznie ściągając do polskich więzień , zbiegłych bandytów.  Poznańskie ZPC ?usadziło? między innymi ?Makowca?, członków gangów ?Borusia? i ?Drewniaka?. Ich akcje są szeroko komentowane w mediach.
   
Robert Ziółkowski jest  absolwentem Akademii Rolniczej i Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Zajmował się dziennikarstwem, działalnością samorządową,  biznesem. Z zamiłowania żeglarz i podróżnik.

Spotkanie Roberta Ziółkowskiego oraz Magdaleny Kawki z młodzieżą Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących odbędzie się 23 kwietnia o 10.00. Para pisarzy spotka się również z dorosłymi czytelnikami tego samego dnia na spotkaniu w Czarnym Borze o 16.00.

REKLAMA