aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. MOS Kamienna Góra

W dniu 23 listopada 2022 r. na Krytej Pływalni w Kamiennej Górze odbyły się IX Otwarte Zawody Pływackie Osób Niepełnosprawnych „Wodne Zmagania”, których głównym organizatorem było Stowarzyszenie „Podaj Rękę Kamienna Góra”. Zawody otworzyła Małgorzata Krzyszkowska – wicestarosta kamiennogórski.


Pływacy rywalizowali ze sobą w konkurencjach indywidualnych na dystansach: 25 m oraz 50 m w stylu dowolnym, klasycznym i grzbietowym oraz sztafecie 4 x 25.
W zawodach uczestniczyło ok. 80 pływaków reprezentujących: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wojcieszowie, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Lubaniu, Szkołę Podstawową w Pisarzowicach, Zespół Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Lwówku Śląskim, Dom Pomocy Społecznej w Szarocinie, Powiatowy Ośrodek Wsparcia – Środowiskowy Dom Samopomocy w Kamiennej Góry oraz gospodarze - Zespół Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze.
W organizacji zawodów pomagali pracownicy MOS Kamienna Góra, MCKF w Kamiennej Górze oraz wolontariusze z LO i ZSZiO w Kamiennej Górze.
Zawody pływackie współfinansowane były ze środków Powiatu Kamiennogórskiego, Gminy Miejskiej Kamienna Góra i Gminy Kamienna Góra.

REKLAMA