aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Lubawka Orzeł, Piotr Szewczyk, trener

- Mam nadzieję na awans - mówi nowy trener Orła Lubawka, ale nie ukrywa, że plan działań ma rozpisany na 3 lata.

Jak już informowaliśmy, nowym trenerem Orła został Piotr Szewczyk, w zakończonym sezonie asystent głównego trenera. Piotr Szewczyk dzisiaj spotkał się z mediami i przedstawił plany. Pierwsze informacje nie są dobre. Z drużyny najprawdopodobniej odejdzie większość zawodników, która wzmocniła Orła w poprzednim sezonie. Pewne jest odejście bramkarza, który był jedną z najmocniejszych pozycji. Zastąpi go junior.

P. Szewczyk poprowadzi Orła w klasie okręgowej, sezon rozpoczyna się w połowie sierpnia. W swoim cv trener ma m.in. 10 lat pracy w piłkarskich akademiach w Anglii, pracę z drużyną seniorów w V lidze. Teraz przekonał do swoich pomysłów zarząd Orła.

Oprócz awansu celem nowego trenera jest rozbudowa piłkarskiej akademii Orła. To z niej w przyszłości mają pochodzić reprezentanci pierwszej drużyny. Już w tym sezonie drużyna ma być odmłodzona, trwają rozmowy z kilkoma zawodnikami. Niewykluczone, że pierwszą drużynę uzupełnią zawodnicy znani z rezerw grających w klasie B. Rozpisany na 3 lata plan zakłada grę miejscowymi zawodnikami i walkę o awans do IV ligi.

Zawodnicy Orła wznowili treningi w ubiegłym tygodniu. Przed nimi gra w mocnej grupie klasy okręgowej. Znajdzie się w niej siedmiu spadkowiczów z IV ligi oraz beniaminek Górnik Wałbrzych, który prawdopodobnie walczyć będzie o awans.

REKLAMA

ds21