aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Kamienna Góra - XX Dolnośląski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych

Dzisiaj (środa, 16 czerwca) na stadionie przy ul. Słowackiego w Kamiennej Górze odbył się XX Dolnośląski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych. Impreza wróciła do kalendarza sportowych zmagań po rocznej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa.

W tym roku organizatorzy zrezygnowali z defilady uczestników po bieżni stadionu. Nie mogło jednak zabraknąć uroczystego wprowadzenie olimpijskiej flagi.

Do Kamiennej Góry przyjechały reprezentacje z Legnickiego Pola, Szarocina, Legnicy, Wrocławia, Jaskulina, Lwówka Śląskiego, Milicza, Miłkowa, Głogowa, Bolesławca, Polkowic, Wojcieszowa, Dobroszyc, Lubania, Kątów Wrocławskich. Startowali również zawodnicy z Kamiennej Góry. Poszczególne drużyny były mniej liczne, od tych sprzed dwóch lat. Podczas olimpiady rozegrane zostały biegi na dystansach od 50 do 800 metrów, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą, rucie piłeczką palantową. Zawodnicy poruszający się na wózkach rywalizowali w wyścigu na 25 m oraz w rzucie piłeczką palantową.

Lekkoatletyczna olimpiada w Kamiennej Górze odbyła się po raz dziesiąty. Organizatorem był Klub Olimpiad Specjalnych "Podaj rękę" działający przy Zespole Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze.

REKLAMA

ds21