Orzeł Lubawka : Piast Żerniki (Wrocław)

Piłkarze Orła Lubawka rozegrali pierwszy mecz w rundzie wiosennej na własnym boisku. Z powodu ograniczeń koronawirusowych mecz odbył się bez udziału kibiców. Najwierniejsi fani lubawskiej drużyny obserwowali mecz zza płotu.

Orzeł podejmował Piasta Żerniki. W rundzie jesiennej mecz tych drużyn zakończył się remisem 1:1.

Początek spotkania był wyrównany. Obie drużyny straszyły rywala, ale brakowało celnych strzałów. W 17' strzał w światło bramki oddał Mateusz Magusiak. Bramkarz Orła nie miał problemu ze złapaniem piłki. Dwie minuty później Orzeł przeprowadził atak lewym skrzydłem. Mateusz Krzymiński dośrodkował w pole karne do Krzysztofa Musiała. Doświadczony zawodnik Orła pokonał bramkarza rywali. W 28' Piast przeprowadził kontratak prawym skrzydłem. Dośrodkowanie dotarło do M. Magusiaka, a ten pokonał Damiana Jaroszewskiego. W 31' Piast miał kolejną dogodną sytuację strzelecką. Tym razem piłkę pod porzeczkę posłał Artur Łuczkiewicz. Bramkarz Orła zdołał przenieść piłkę nad poprzeczkę. W 44' indywidualną akcję przeprowadził M. Magusiak, z piłką przebiegł pół boiska, wbiegł w pole karne i oddał celny strzał dając Piastowi prowadzenie.

W drugiej połowie Orzeł próbował odrobić stratę. W 58' wbiegający w pole karne K. Musiał oddał strzał wprost w bramkarza rywali. W 67' Konrad Zwolenik wbiegając w pole karne otrzymał piłkę i z 6 metrów strzelił wprost w bramkarza. Szanse mieli również goście. W 70' obok słupka piłkę posłał Ihor Alantiev. W 72' z lewego skrzydła w pole karne dośrodkował Antonio Gomes Camacho Junior. Piłkę przejął K. Musiał i dał Orłowi remis. W kolejnych minutach Piast z większym zaangażowaniem próbował wyjść na prowadzenie. Goście odnieśli sukces w 78' gdy w podbramkowym zamieszaniu piłka wpadła do siatki Orła. W końcówce Orzeł atakował, Piast próbował wykorzystać dogodne akcje strzeleckie. Kilka razy obok bramki piłkę posyłał I. Alantiev.

Orzeł Lubawka : Piast Żerniki (Wrocław) - 2:3 (1:2)

Skład Orła: Damian Jaroszewski, Dawid Stanuszek (46' Antonio Gomes Camacho Junior), Kamil Duda (60' Karol Królak), Krzysztof Musiał, Jakub Piątgek, Tomasz Szyszka, Konrad Zwolenik, Mateusz Krzymiński, Ryszard Bejnarowicz, Bartosz Sobota, Klim Khodzhamkulov (85' Norbert Maciulewicz).

Piast Żerniki (Wrocław): Bartłomiej Guzdzioł, Miłosz Głuski, Marek Ludwiczak, Mateusz Piekarski, Michał Szewczyk (68' Jakub Mikuś), Mateusz Magusiak (72' Jakub Kozyra), Kafta Keita, Ihor Alantiev, Bartosz Bicz, Mateusz Mojka, Artur Łuczkiewicz.