Drukuj

Kamienna Góra - Muzeum Tkactwa

Dwadzieścia osiem osób zgłosiło swoje prace do konkursu na ręcznie wykonaną serwetką. Konkurs ogłosiło Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze.Konkurs organizowany jest co roku. Za każdym razem spotyka się z zainteresowaniem szerszej grupy artystów. W tym roku prace dostarczone zostały z miejscowości znacznie oddalonych od województwa dolnośląskiego. Serwetki wykonane zostały różnymi technikami, dominowały prace przygotowane szydełkiem.

Zgłoszone prace oceniali pracownicy muzeum, Centrum Kultury, plastycy i pracownicy urzędów. Jury pierwsza nagrodę przyznało Irenie Burzyńskiej z Legnicy, drugie miejsce zajęła Jadwiga Kuriata z Wałbrzycha. Dwa równorzędne trzecie miejsca otrzymały Magda Prystasz z Legnicy i Bogusława Lazar z Ustronia. Wyróżnienia otrzymały Dorota Kurowska z Kamiennej Góry oraz Bogumiła Nosowicz z Witkowa Śląskiego.

Dodatkową nagrodę ufundował burmistrz Kamiennej Góry, wyróżnienie to otrzymała Stanisława Sadowska z Kamiennej Góry. Nagrodzony został również jedyny mężczyzna wśród autorów serwetek ? Krzysztof Sadowski z Wałbrzycha.

Zgłoszone serwetki można oglądać w salach muzeum.