aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Kamienna Góra, wieczór filologa, liceum ogólnokształcące

Podczas kolejnego „Wieczoru filologa” w kamiennogórskim liceum uczestnicy spotkania mieli okazję do obcowania ze sztuką teatralną, filmową oraz duchem geniusza.


Organizatorzy „Wieczorów” przyzwyczaili już publiczność do niespodzianek i spotkań nieoczywistych z osobowościami świata kultury i nauki. Tym razem bohaterem spotkania był język stworzony przez Andrzej Wajdę do komunikacji z odbiorcami jego sztuki. Publiczność Wieczoru filologa obejrzała monodram wykonany przez Wojciecha Gałzińskiego pt. Miałem wielkie szczęście. Do spektaklu inspirowanego życiem i twórczością Andrzeja Wajdy, scenariusz napisał reżyser monodramu, Paweł Zapendowski.
Wojciech Gałziński, aktor krakowskich scen teatralnych, poprowadził widzów tropem inspiracji artystycznych i życiowych niezapomnianego polskiego reżysera Andrzeja Wajdy. Fragmenty filmów artysty, obrazy ważnych dla niego miejsc oraz osobiste wyznania opatrzone komentarzem narratora stworzyły niezwykłą przestrzeń obecności geniusza filmu, który tak naprawdę chciał tylko malować obrazy.
Po spektaklu, jak każe tradycja wieczorów filologa odbyła się rozmowa z twórcami.

Współorganizatorem sponsorującym wydarzenia było stowarzyszenie Dialog.

 

REKLAMA