aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Pisarzowice, dożynki

Pogoda nie sprzyja uczestnikom dożynek gminy Kamienna Góra, które odbywają się dzisiaj w Pisarzowicach. Święto rolników przerywają opady deszczu.

Aktualizacja 11.09.2022.

W konkursie na najpiękniejszy wieniec triumfowało sołectwo Olszyny, które otrzymało bon o wartości 2000 zł, na drugim miejscu podium uplasowało się sołectwo Czadrów, które otrzymało bon o wartości 1500 zł. Na podium znalazło się także sołectwo Pisarzowice, które otrzymało bon o wartości 1000 zł. Wyróżnienie otrzymało sołectwo Leszczyniec i bon o wartości 500 zł.

Oryginalna informacja
Msza święta dziękczynna odprawiona została w kościele w Pisarzowicach. Po niej uczestnicy dożynek przeszli na plac przy Gościńcu Rudawskim. W korowodzie przeniesionych było pięć wieńców dożynkowych, cztery z nich zgłoszone zostały do konkursu.

Wśród gości są Stanisław Szmajdzińskie, wieloletni wójt gminy, oraz ojciec Augustyn Węgrzyn, przez lata związany z krzeszowskim opactwem. Starostami dożynek są Edyta i Mariusz Wojciechowscy z Pisarzowic, którzy w Raszowie hodują bydło mięsne.

Podczas dożynek przedstawiciele Dolnośląskiej Izby Rolniczej wręczyli odznaczenia czworgu mieszkańców gminy. Za kultywowanie tradycji ludowych wyróżnieni zostali: Dorota Potoniec (Przedwojów) oraz Kazimierz Ogorzałek (Krzeszów). Za pracę na rzecz samorządu rolniczego wyróżnienia otrzymali: Stefan Berdychowski (Olszyny) oraz Stanisław Paździor (Czadrów).

Organizatorzy dożynek pomyśleli również o dzieciach. Wokół placu ustawione zostały stoiska, na których organizowane są warsztaty i zabawy dla dzieci. Czeka również dmuchana zjeżdżalnia.

REKLAMA