aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Krzeszów - Potrawy i Zwyczaje Wielkanocne

W Centrum Biblioteczno- Kulturalnym w Krzeszowie można było dzisiaj poznać potrawy i zwyczaje wielkanocne. Podsumowany został również konkurs na palmę wielkanocną.

Po raz ostatni wielkanocny konkurs na żywo odbywał się w gminie Kamienna Góra w 2019 roku. W kolejnych latach konkurs palm realizowany był bez udziału publiczności. Wyniki prezentowane były on-line. W tym roku jury oceniało palmy w miejscowościach, w których powstawały palmy. Tylko cztery z 12 ocenianych prezentowane były dzisiaj w CBK. Konkurs wygrała palma sołectwa Jawiszów. Drugie miejsce zajęło sołectwo Czadrów, a trzecie MDP/OSP Krzeszów. Wyróżnione zostały palmy KGW "Wesołe Babki" z Pisarzowic oraz MDP Ptaszków. Wyróżnienia otrzymali również uczniowie szkół w Szarocinie i Krzeszowie.

Podczas dzisiejszej imprezy odbywały się warsztaty, podczas których powstawały świąteczne ozdoby. Efekty przygotowań do świąt prezentowali m.in. MDP Ptaszków, DPS Szarocin i szkoła z Szarocina. Na scenie prezentowały się dzieci z gminny szkół i przedszkoli. Zabawy związane z wiosną prowadziła grupa Kukaj Kukawka.

Konkurs palm wielkanocnych w gminie Kamienna Góra odbył się po raz 25.

REKLAMA