aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Chełmsko Śląskie - Trzej Królowie

Orszak Trzech Królów ponownie dotarł do Chełmska Śląskiego. Inscenizację przygotowali mieszkańcy wsi na czele z rodziną Antoniszynów. Pieniądze uzyskane od odwiedzających żywą szopkę oraz ze sprzedaży królika przekazane zostaną na remont kaplicy św. Anny.

Tradycyjnie orszak Trzech Królów wyruszył spod kościoła po mszy. Wierni przeszli wokół rynku. Na wysokości Domu Kultury do uczestników orszaku dołączyli Trzej Królowie do koniach. Wspólnie wrócili pod kościół. Przy żywej szopce królowie oddali pokłony Jezusowi i przekazali dary. Chwilę później królowie zachęcali do wspólnego zaśpiewania kolęd, jeden z nich grał na akordeonie.

Na zakończenie odbyła się licytacja królików, które były częścią szopki. Na sprzedaż wystawione zostały trzy zwierzęta, ale znalazł się tylko jeden kupiec. Nowego właściciela zyskała 11-miesięczna samiczka.

Żywą szopkę można było oglądać od świąt. Dzisiaj zwierzęta wrócą do gospodarstw. Do wczoraj do skarbonki zamocowanej na ogrodzeniu odwiedzający szopkę wrzucili 2800 zł. Zebrana kwota oraz dochód ze sprzedaży królika przeznaczone zostaną na zakup materiałów niezbędnych do remontu wewnętrznych ścian kaplicy św. Anny.

 

REKLAMA