aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Pisarzowice - dożynki gminy Kamienna Góra

Dzisiaj (sobota, 14 września) w Pisarzowicach odbyły się dożynki gminy Kamienna Góra. po mszy świętej korowód dożynkowy przeszedł na boisko.

 

Starostami tegorocznych dożynek było małżeństwo Wioleta Berdychowska-Paździor i Rafał Paździor prowadzący od 5 lat gospodarstwo w Czadrowie. Hodują ok. 40 sztuk bydła mlecznego. Oboje związani są ze wsią od dzieciństwa, pomagali w gospodarstwach rodziców. Państwo Berdychowscy mają gospodarstwo w Olszynach, specjalizują się w hodowli bydła mlecznego. Rodzina Paździorów zajmuje się hodowlą bydła mlecznego i mięsnego oraz uprawą zbóż w Czadrowie.

Zespół Złote nutki z Przedwojowa przygotował misterium chleba zakończone przekazaniem bochenka wójtowi. Przed i na scenie zaprezentował się m.in. Zespół Pieśni i Tańca Jubilat ze Świdnickiego Ośrodka Kultury oraz Mażoretki Prima ze Świdnicy. Byli również lokalni wykonawcy.

Rozstrzygnięte zostały konkursy na najpiękniejszy wieniec dożynkowy (10 wieńców) oraz Letnie smaki gminy, do którego zgłoszono ponad 30 potraw.

REKLAMA