aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Pisarzowice - spotkanie przy wigilijnym stole

Zgodnie z zapowiedzią zmienił się charakter świątecznego spotkania organizowanego przez Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Pisarzowicach. W tym roku zrezygnowano z konkursu potraw.

 

Co roku w Pisarzowicach organizowany był konkurs potraw wigilijnych. W tym roku zastąpiony został gminnym spotkaniem przy wigilijnym stole. Każde z sołectw poproszone zostało o przygotowanie jednej świątecznej potrawy dla wszystkich uczestników.

Świątecznemu spotkaniu towarzyszyły występy, stoiska rękodzielnicze i konkursy.

Na konkurs plastyczny Moje Boże Narodzenie zgłoszonych zostało 45 prac indywidualnych i 10 zbiorowych. Udział w konkursie mogły brać dzieci z przedszkoli oraz młodszych klas szkół podstawowych. W grupie przedszkolaków i klas 0 pierwsze miejsce zajął Karol Maciejowski z Szarocina, drugie Oddział Przedszkolny z Szarocina, a trzecie Julia Kwaśnicka z Szarocina. W starszej grupie (klas I-III szkół podstawowych) pierwsze miejsce zajął Igor Zygmunt (klasa III, Szarocin), drugie Maja Kic (klasa III Szarocin) trzecie Zuzanna Czerwińska (klasa III Pisarzowice). Przyznane zostały również wyróżnienia dla autorów prac zbiorowych.

Pisarzowice - spotkanie przy wigilijnym stole

Na konkurs Młody mistrz tradycji zgłosiło się sześć grup młodzieży. Zadaniem uczestników mających od 10 do 18 lat było samodzielne przygotowanie potrawy wigilijnej. Praca nad nią musiała być udokumentowana, tak aby jury nie miało wątpliwości, że to dzieło młodzieży. Z zadaniem zmierzyły się Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z Pisarzowic, Ogorzelca, Ptaszkowa, Krzeszowa i Janiszowa oraz grupa młodzieży z Leszczyńca.

Dorośli gospodarze i gospodynie mogły wziąć udział w konkursie o Złotego Anioła. W tym roku do konkursu można było zgłosić potrawy z makiem. Do konkursu zgłoszonych zostało 12 potraw.

 

REKLAMA