aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Kamienna Góra - Rajd Wiosna

Młodzież Gimnazjum nr 1 w Kamiennej Górze uczestniczyła dzisiaj (piątek, 3 czerwca)w XXXII Rajdzie Wiosna. Tegoroczna edycja imprezy odbyła się pod hasłem Niepylak Bis.

patronat - powiatowa.infoTegoroczny rajd nawiązywał do wyprawy sprzed 20 lat. Wówczas 14 maja młodzież udała się na dwudniową wędrówkę z Lubawki, przez Rezerwat Kruczy Kamień, Rozdroże pod Skowrończą, Przełęcz Ulanowicką do ośrodka wypoczynkowego ?Modrzew?. Tam uczniowie poznali bliżej tajniki hodowli motyla niepylaka apollo należącej do Jurka Budzika i  Agnieszki Antosiewicz.

Dzisiaj nie udało się powtórzyć tamtej trasy. Z uwagi na zmieniające się warunki pogodowe, organizatorzy poprowadzili młodzież innym, krótszym szlakiem.

Jednym z etapów przygotowań do tegorocznego Rajdu Wiosna były gry i zabawy dawne (gra w gumę, w kapsle, skoki na skakance, hula hop, gra w klasy i tańce). Za te konkurencje każdy uczeń miał szansę zdobyć punkty. Suma punktów poszczególnych uczniów zasilił konto danej klasy.

W klasyfikacji końcowej Rajdu dwie klasy uzyskały ten sam wynik.  Dogrywka polegała na przebiegnięciu slalomem 3-osobowej reprezentacji w klownowych portkach. Ostatecznie zwycięstwo i Puchar Dyrektora Szkoły wywalczyła klasa 2A. Miejsce drugie zajęła klasa 3C, miejsce trzecie ? klasa 1A.

Rajd zorganizowany został w ramach tegorocznych Dni Kamiennej Góry, więcej - kliknij tutaj.

Kamienna Góra - Rajd Wiosna

 

REKLAMA