aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. policja Kamienna Góra

W czwartek w obrębie przejazdów kolejowych można było spotkać policjantów z Kamiennej Góry, funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei z Wałbrzycha, a także koordynatora akcji „Bezpieczny Przejazd” z Zakładów Linii Kolejowych z Wałbrzycha, którzy połączyli siły i zorganizowali wspólne działania edukacyjno-informacyjne mające na celu poprawę bezpieczeństwa w tym rejonie.

Przejazd kolejowy to miejsce, które wymaga od uczestników ruchu drogowego szczególnego skupienia. Szanse na wyjście bez szwanku ze starciem z pociągiem są bliskie zeru. Dlatego niezwykle ważne jest aby dla swojego bezpieczeństwa stosować się do obowiązujących przepisów.

W czwartek w ramach współpracy policjantów Referatu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei z Wałbrzycha, a także koordynatora akcji „Bezpieczny Przejazd” z Zakładów Linii Kolejowych w Wałbrzychu zorganizowano działania edukacyjno-informacyjne.

Podczas wspólnego patrolu mundurowi rozdawali kontrolowanym materiały m.in. kolorowanki czy gry edukacyjne, które są pomocne przy nauce dzieci znaków drogowych, zasad ruchu, a przede wszystkim bezpiecznego zachowania na drodze.

Przypominamy uczestnikom ruchu, że Ustawa Prawo o Ruchu Drogowym nakłada na kierującego obowiązek zachowania szczególnej ostrożności przy zbliżaniu się do przejazdu kolejowego, a także upewnienia się czy nie zbliża się pojazd szynowy.

Pamiętajcie, że należy przedsięwziąć wszelkie środki ostrożności - nawet się zatrzymać - zwłaszcza gdy przejrzystość powietrza jest zmniejszona, a nie jesteś pewny wolnego przejazdu. Prędkość przy zbliżaniu się do przejazdu kolejowego powinna być taka, która pozwoli na zatrzymanie w miejscu bezpiecznym w momencie zauważenia nadjeżdżającego pociągu lub sygnału zabraniającego wjazdu.

Zadbajmy o wspólne bezpieczeństwo, edukujmy młode pokolenie, a przede wszystkim sami odpowiedzialnie korzystajmy z dróg i przestrzegajmy przepisów.

st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka
Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze

REKLAMA