aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

 noosg

W Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej przeprowadzony został drugi etap postępowania kwalifikacyjnego. To kolejna w tym roku edycja, gdy kandydaci mieli możliwość zdawania egzaminów w siedzibie oddziału w Krośnie Odrzańskim.


Wczoraj 23 maja w siedzibie Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej przeprowadzono drugi etap postępowania kwalifikacyjnego, do którego przystąpili kandydaci do służby w Straży Granicznej. Kandydaci musieli zmierzyć się z testem z wiedzy ogólnej, z języka obcego oraz z testem sprawności fizycznej. Do tego etapu dotarło 19 kandydatów.

Nad przebiegiem drugiego etapu postępowania kwalifikacyjnego czuwała specjalnie w tym celu powołana komisja egzaminacyjna. W jej składzie poza funkcjonariuszami z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej znaleźli się również przedstawiciele Biura Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej.

Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wprowadzające zmiany w postępowaniu kwalifikacyjnym w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Straży Granicznej, które weszło w życie 23 lipca 2021 r. usprawniło procedurę naboru. Dzięki nowym regulacjom prawnym kandydaci do służby w Straży Granicznej mogą zdawać egzaminy w oddziale, w którym chcą pełnić służbę.

W Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej prowadzony jest ciągły nabór do służby w Straży Granicznej. Dokumenty można składać nie tylko w Krośnie Odrzańskim, a także w poszczególnych placówkach Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Wykaz miejsc składania dokumentów oraz wszelkie informacje dotyczące naboru można znaleźć na stronie internetowej Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej http://nadodrzanski.strazgraniczna.pl/.

REKLAMA