aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Chełmsko Śląskie

28 marca 2023r. był dla dzieci z klasy 3a Szkoły Podstawowej w Chełmsku Śląskim dniem szczególnym. Słuchaczki i słuchacze UTW w Kamiennej Górze odwiedzili dzieci z niespodzianką.
W jednej z sal przygotowano pięknie udekorowane stoliki, na których zawitały owoce, ciasta, desery, lody oraz ozdoby i kartki okolicznościowe.


Uczniowie wysłuchali dawnych i współczesnych zwyczajów towarzyszących podczas różnych uroczystości rodzinnych. Pojawiły się stoliki tematyczne dotyczące: imienin, urodzin, Wielkanocy, Dnia Babci i Dziadka, Dnia Dziecka.
Podczas wspólnej biesiady pokoleń nie zabrakło sto lat dla jednej z pań oraz życzenia dla dzieci, nauczycieli i studentów UTW w Kamiennej Górze.
Trzecioklasiści z Chełmska Śląskiego mieli po raz pierwszy okazję do udziału w tak pięknie przygotowanej lekcji innej niż zwykle. Pierwsze odruchy zdziwienia i niedowierzania zamieniły się w radość i wspólną zabawę. Na ręce Apolonii Lulek – pełnomocnik rektora ds. Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze dzieci złożyły kwiaty i wielkie podziękowania za wizytę, moc wrażeń oraz poświęcony czas i zaangażowanie. Zwieńczeniem wizyty słuchaczy UTW w Kamiennej Górze w chełmskiej placówce było zwiedzanie ekomuzeum szkoły i Chełmska Śląskiego.

 

REKLAMA