aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. policja Kamienna Góra

Uwaga kierowcy, zablokowana jest droga krajowa nr 5 w Dębrzniku. Doszło do zderzenia trzech samochodów.

Aktualizacja 18:26

Komunikat policji

Kierujący pojazdem osobowym koniecznie chciał ominąć ciągnik siodłowy z naczepą, który oczekiwał aby wykonać manewr skrętu. W wyniku tego nieodpowiedzialnego manewru zderzył się z prawidłowo poruszającym się samochodem z naprzeciwka oraz uszkodził pojazd ciężarowy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
Ruch na drodze krajowej obecnie został już wznowiony.
41-letni obywatel Rumunii był trzeźwy, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu został ukarany mandatem karnym.

Oryginalna informacja
Z ustaleń policji wynika, że kierowca ciągnika siodłowego z naczepką czekał na możliwość wykonania manewru skrętu. Przepuszczał jadący z naprzeciwka samochód. Jadący za ciężarówką kierowca samochodu osobowego nieprawidłowo wykonywał manewr wyprzedzania ciężarówki. W efekcie zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem osobowym, uderzył również w ciężarówkę.

Nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Zdarzenia traktowane będzie jako kolizji. Po usunięciu samochodów wznowiony ma być ruch na tym odcinku.

D zderzenia doszło pomiędzy przejazdem kolejowym na linii Sędzisław - Kamienna Góra a przystankiem autobusowym (jadąc od strony Marciszowa).

REKLAMA