aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. policja Kamienna Góra

W czwartek, 19 stycznia 2023 roku, późnym popołudniem policjanci Referatu Ruchu Drogowego otrzymali informację od anonimowej osoby o podejrzeniu, że samochodem osobowym może kierować nietrzeźwy mężczyzna.

Funkcjonariusze niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania pojazdu odpowiadającemu opisowi. Już kilkanaście minut później przy ul. Kościuszki w Kamiennej Górze zatrzymali go do kontroli.

Osoba, która poinformowała policję o swoich podejrzeniach powinna być z siebie dumna, bowiem 37-latek siedzący za kierownicą był rzeczywiście kompletnie pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 3,4 promila alkoholu.

Mężczyzna stracił uprawnienia do kierowania i teraz będzie się musiał liczyć z wysoką grzywną, zakazem prowadzenia pojazdów, a nawet pozbawieniem wolności do lat 2.

Kierowanie jakimkolwiek pojazdem w stanie nietrzeźwości to ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Dlatego - jeśli zauważysz coś niepojącego, nie wahaj się i zadzwoń na numer alarmowy 112. Swoim działaniem możesz uratować komuś życie.

st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka
Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze

REKLAMA