aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

zus Trzy dni wystarczyły klientom ZUS na złożenie 400 wniosków przez aplikację mZUS. Jeśli ktoś nie złożył jeszcze wniosku o Dobry Start to do końca listopada może to zrobić właśnie przez darmową aplikację. Z aplikacji można skorzystać na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS. mZUS można pobrać ze sklepów Google Play oraz App Store.

W ciągu pierwszych trzech dni złożono przez aplikację 389 wniosków na 572 dzieci. W tym były 253 wnioski o 500 plus. Aplikację pobrało ponad 18 tys. osób.

mZUS umożliwia składanie wniosków o świadczenia takie jak 500 plus oraz Dobry Start.

- Jest to rozwiązanie, które umożliwia zdalne załatwiane spraw bez konieczności osobistej wizyty u nas - mówi Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

Jak dodaje Iwona Kowalska-Matis, założenie aplikacji jest proste. Aby móc z niej korzystać należy połączyć ją ze swoim profilem PUE.

O aplikacji
Aktualnie aplikacja mZUS przeznaczona jest dla osób, które mogą skorzystać ze świadczeń dla rodzin. W początkowym okresie funkcjonowania klienci będą mogli złożyć za jej pośrednictwem wnioski o świadczenie dobry start 300+ i o świadczenie wychowawcze 500+ tj. DS-R, DS-O, DS-S oraz SW-R i SW-O. W dalszej perspektywie aplikacja zostanie rozszerzona o kolejne świadczenia dla rodzin tj. o wnioski RKO i dofinansowanie do żłobków DZ.

Aby aktywować aplikację klient musi połączyć ją ze swoim profilem PUE. Oznacza to, że bez posiadania profilu PUE klient nie będzie mógł skorzystać z aplikacji. Proces aktywacji i połączenia aplikacji z profilem PUE został opisany krok po kroku na początkowych ekranach startowych aplikacji..

Aplikacja mZUS przeznaczona jest na urządzenia mobilne z systemami operacyjnymi Android i iOS. Aplikację klient powinien pobrać wyłącznie ze sklepów Google Play oraz App Store.

REKLAMA