aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. policja Kamienna Góra

Przestępcy wykorzystują każdą okazję do wzbogacenia się kosztem osób, które czują się zbyt bezpiecznie. Trzymiesięczny areszt otrzymał 41-letni mężczyzna podejrzany o dokonywanie kradzieży na tzw. „klamkę” zatrzymany przez kamiennogórskich funkcjonariuszy. Policja ponownie apeluje o właściwe zabezpieczenie mieszkań i samochodów. Pamiętajmy o zamykaniu drzwi!

„Okazja czyni złodzieja” - z tego przysłowia niewątpliwie korzystają przestępcy, którzy kradną na tzw. „klamkę”. Należy pamiętać, że nie wszyscy mają dobre zamiary i pozostawienie otwartego mieszkania lub samochodu może prowadzić do utraty wartościowych rzeczy, o czym przekonało się niestety kilku mieszkańców Kamiennej Góry.
Skuteczne działanie kamiennogórskich funkcjonariuszy pozwoliło na zatrzymanie mężczyzny, który podejrzewany jest o kradzieże. Wykorzystywał on nieuwagę właścicieli i fakt niezamkniętego mieszkania lub pojazdu. Jego łupem padały telefony, laptop, pieniądze, dokumenty, a także karty płatnicze. Mężczyzna usiłował również wypłacić pieniądze z jednej z kart bankomatowych, jednak nieznajomość pinu uchroniła właścicielkę przed dodatkową utratą oszczędności. Straty, które ponieśli poszkodowani to ponad 8 tysięcy złotych. Dodatkowo, mężczyzna ten posiadał przy sobie środki zabronione - metamfetaminę.
Jak się okazało w toku dalszych czynności, 41-letni mieszkaniec Kamiennej Góry zarzucane mu czyny popełniał w warunkach recydywy. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie siedmiu zarzutów. Za dokonane przestępstwa grozi mu teraz do 15 lat pozbawienia wolności.
Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze przychylił się do wniosku Prokuratury i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Kamiennogórska policja ponownie apeluje o niepozostawianie otwartych mieszkań i samochodów! Ten nawyk może uchronić przed utratą pieniędzy, dokumentów czy innych wartościowych rzeczy.

st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka
Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze
tel. 600 228 846

REKLAMA