aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Pisarzowice - Halowe zawody MDP

Dzisiaj (czwartek, 20 lutego) na sali sportowej przy szkole w Pisarzowicach odbyły się halowe zawody dla młodych strażaków.

 

Impreza od kilku lat odbywa się w Pisarzowicach w czasie ferii zimowych. Członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych rywalizują na torze opartym o regulamin CTiF. Nieco łatwiejsza próba przygotowywana jest dla przedszkolaków. W obu grupach młodzi strażacy muszą wykazać się umiejętnością przenoszenia gaśnicy, węża, łączenie węży. Zadania wykonywane są na czas.

Dzisiaj do zabawy przystąpiło 17 przedszkolaków, wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. W kategorii uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej wystartował tylko Alan Dziaduch. W kategorii uczniów klas 4-6 walczyło pięć osób. Wśród chłopców najlepszy był Hubert Przybytek, w grupie dziewcząt Klaudia Olszak. W najstarszej grupie (klasy 7-8 i rocznik 2004) walczyło 9 osób. Wygrali Piotr Mokrzycki i Daria Gierasimowicz.

W zawodach startowali młodzi strażacy z jednostek w Pisarzowicach, Krzeszowie, Janiszowie, Leszczyńcu, Ogorzelcu i Ptaszkowie.

REKLAMA