aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Kamienna Góra - Święto Powiatu

Nad kamiennogórskim zalewem trwają Dni Powiatu Kamiennogórskiego. To połączenie Święta Mleka i Święta Przedsiębiorczości.

 

Nad zalewem można obejrzeć i kupić produkty lokalnych producentów zarówno żywności, jak i ozdób i rękodzieła. Wystawiają się również duzi producenci m.in. KaMos. Prezentację ciężkich pojazdów przygotował PKS Kamienna Góra. Na plaży odbywa się zlot mercedesów. Wśród prezentowanych samochodów są telewizyjne gwiazdy. Obejrzeć można również kilka pojazdów innych marek. Zabawy dla dzieci przygotowali strażacy. Najmłodsza grupa druhów wystąpiła również na scenie z pokazem pierwszej pomocy. Trwają konkursy m.in. dojenia krowy. Na Orliku trwa turniej streetballa.

Rozstrzygnięty został konkurs Pracodawca Roku 2019 Powiatu Kamiennogórskiego. W tym roku o nagrody walczyły 74 firmy. W kategorii mikroprzedsiębiorstwo wygrała Wańczykówka z Krzeszowa, w grupie małe przedsiębiorstwa Pierwsze Prywatne Przedszkole Stokrotka w Kamiennej Górze, w kategorii średnie i duże przedsiębiorstwa Joyson Safety System Poland z Krzeszowa, w kategorii Młody Biznes Pracownia Projektów Kreatywnych Animato z Kamiennej Góry.

Na godzinę 18:00 zaplanowano występ zespołu Extazy, o 20:00 zagra Wanda i Banda. O 22:00 ma się zacząć dyskoteka.

Święto mleka odbywa się w tym roku po raz dziewiąty, święto przedsiębiorczości po raz czwarty.

 

REKLAMA