aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Krzeszów - ćwiczenia straż pożarna

Wczoraj (środa, 29 maja) na terenie sołectwa Krzeszów odbyły się ćwiczenia strażackie. Scenariusz zakładał pożar lasu. W akcji uczestniczyła kampania gaśnicza Wałbrzych wspierana przez samolot pożarniczy. Pożar miał wybuchnąć w kilku miejscach i szybko się rozprzestrzeniać.

 

W tym roku Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu przygotowała scenariusz z trzema ogniskami ognia zlokalizowanymi ponad kilometr od większego zbiornika wodnego. Zadaniem strażaków było zbudowanie takiej linii aby poprzez przetłaczanie wody między pojazdami móc prowadzić działania gaśnicze na każdym odcinku.

Kontrolujący działania strażaków mieli wiele pomysłów jak utrudnić działania jednostek. Tuż po podaniu wody ze zbiornika ratownicy odkryć mieli zatopione beczki z nieznaną żrącą substancją. Do czasu rozpoznania i zabezpieczenia niebezpieczeństwa wodę do gaszenia trzeba było podawać z okolicznych strumieni.

Ćwiczenia służb z trzech powiatów (kamiennogórskiego, jaworskiego i wałbrzyskiego) pozwalają na lepszą koordynację działań oraz na zapoznanie się z różnymi miejscami na danym terenie.

W ćwiczeniach wzięło udział 50 ratowników, którzy przyjechali z jednostki: KP PSP Kamienna Góra, KM PSP Wałbrzych, KP PSP Jawor, OSP Krzeszów, OSP Lubawka, OSP Pisarzowice, OSP Chełmsko Śląskie, OSP Wiadrów, OSP Jawor, OSP Stare Rochowice. Swój udział miało też Nadleśnictwo Kamienna Góra, Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kamiennej Górze. Samolot gaśniczy na co dzień jest w dyspozycji Lasów Państwowych.

Krzeszów - ćwiczenia straż pożarna

 

 

REKLAMA