aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Krzeszów - Dzień Strażaka

Dzisiaj (sobota, 11 maja) Dzień Strażaka świętowali druhowie ochotnicy z powiatu kamiennogórskiego. Uroczystości zorganizowane zostały w Krzeszowie.Dzień Strażaka rozpoczął się mszą świętą. Po nabożeństwie druhowie i zaproszeni goście przeszli na parking. Pogoda nie sprzyjała dzisiaj plenerowym uroczystością. Obchody strażackiego święta odbywały się w strugach deszczu.

Podczas uroczystości nastąpiło oficjalne przekazanie nowego wozu bojowego dla ochotników z Krzeszowa. Średni wóz bojowy marki iveco zakupiony został dzięki pieniądzom z różnych źródeł. Dzisiaj strażacy oficjalnie otrzymali kluczyki i dokumenty. Samochód już wcześniej był poświęcony i jest wykorzystywany przez strażaków m.in. w czasie ćwiczeń.

Ważnym punktem uroczystości było pasowanie na członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych młodych miłośników straży z Krzeszowa. Dokonując pasowania podczas tak ważnej uroczystości władze związku ochotniczych straży chcą podkreślić znaczenie młodego pokolenia dla przyszłości straży i zachęcić do wstępowania w szeregi jednostek MDP.

W Krzeszowie ślubowanie złożyli również nowi strażacy ochotnicy. Wręczone zostały również odznaczenia.

Wyjątkowo w tym roku uroczystości strażaków ochotników odbyły się w innym terminie niż obchody państwowej straży.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia

REKLAMA