aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Lubawka - sesja

Część radnych gminy Lubawka chciała dzisiaj (czwartek, 26 października) poznać zapisy ekspertyzy wykonanej na lubawskim stadionie.

 

Radni nie poznali zapisów tego dokumentu, który mógłby wyjaśnić problemy z murawą. Burmistrz Ewa Kocemba potwierdziła, że ekspertyza została wykonana i dostarczona. Z jej zapisami burmistrz zapozna w pierwszej kolejności nowego dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Dyrektor nie został jeszcze wybrany. Jak mówiła burmistrz, to on będzie musiał podjąć decyzje związane z zapisami ekspertyzy.

Na ujawnienie treści ekspertyzy już dzisiaj nalegał radny Andrzej Ptaszkowski. Burmistrz podtrzymała swoją decyzję, dodając, że nie ma dokumentu przy sobie.

Na wniosek A. Ptaszkowskiego, zaakceptowany przez większość radnych, z ekspertyzą ma zapoznać się komisja rewizyjna.

Po wniosku A. Ptaszkowskiego radny Artur Sarzyński zaproponował, aby komisja rewizyjna zajęła się również elewacją na starej części szkoły przy ul. Mickiewicza. Wątpliwości budzi stan elewacji. Według burmistrz są zastrzeżenia co sposobu jej wykonania. Nie wiadomo, czy pomalowanie starej części będzie miała sens, czy nie będzie trzeba przeprowadzić poważniejszych prac. Radni zaakceptowali również ten wniosek.

REKLAMA