aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Pisarzowice - ćwiczenia straży pożarnej

W Pisarzowicach trwają dwudniowe manewry ratownicze. W ćwiczeniach uczestniczą jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy Kamienna Góra.

 

Do udziału w manewrach zgłosiło się 32 strażaków, którzy działają w sześciu drużynach. Organizatorzy przewidzieli dla strażaków wykłady, dzisiaj m.in. o tlenoterapii i postępowaniu przy nagłym zatrzymaniu krążenia oraz ćwiczenia w terenie. Szkolenie jest też okazją do przypomnienia ogólnych informacji o postępowaniu w sytuacjach kryzysowych, m.in. o rozmieszczeniu i wyposażeniu magazynów ze sprzętem niezbędnym podczas powodzi.

Dzisiejsze zadania praktyczne dotyczyły m.in. udzielania pomocy osobie, która doznała urazu podczas wspinaczki, czy też dziecku przysypanemu przez gruz.

Nad prawidłowym wykonaniem zadań czuwają instruktorzy, którzy wskazują błędy. Ćwiczenia nie są organizowane w celu rywalizacji. Ich zadaniem jest edukacja druhów.

Jutro drugi dzień ćwiczeń. Bazą ćwiczeń są Pisarzowice i to na terenie tej wsi zaplanowano większość zadań.

Manewry zorganizowała gmina Kamienna Góra przy wsparciu komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz pomocy sponsorów: Lasów Państwowych i Banku Spółdzielczego.

Pisarzowice - ćwiczenia straży pożarnej

 

REKLAMA