aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Jak informuje KPN 2 sierpnia (cały dzień) i 3 sierpnia (do południa) całkowicie zamknięty dla ruchu turystycznego będzie szlak żółty od Polany przez Pielgrzymy do Słonecznika w Karpaczu. Na szlaku niebieskim od kościoła Wang przez Kocioł Małego Stawu na Śnieżkę, w okolicach Polany będą ograniczenia dla ruchu turystycznego.

Aktualizacja 2.08.2019. godz. 11:33

W Karkonoszach dziś (w piątek) zakończą się loty śmigłowca. Jutro nie planujemy już utrudnień. Do przewiezienia zostało jeszcze około 10 paczek. Powinniśmy to zakończyć do wczesnego popołudnia. Jest już możliwe przejście przez Polanę. 

Oryginalna informacja
Na tym odcinku szlaku może nastąpić wielokrotne wstrzymywanie ruchu turystów na kilka lub kilkanaście minut, związane z nalotami śmigłowca. Nie będzie też dostępna strefa wypoczynkowa. Prosimy o wyrozumiałość lub wybór innych szlaków dojściowych w wyższe partie Karkonoszy, w tym na Śnieżkę (np. żółty szlak spod Dzikiego Wodospadu, szlak czarny od dolnej stacji wyciągu na Kopę, szlak czerwony doliną Łomniczki).

Mi-8T będzie transportował przede wszystkim belki i poszycie kładek. Nie będzie lądował, a pracownicy będą podczepiać pod niego paczki, które na linie zostaną dostarczone w rejon prac. Polana w czasie lotów będzie zamykana dla ruchu, a turyści będą mogli pokonać ten ważny węzeł szlaków wahadłowo. W czasie, kiedy śmigłowiec odleci na tankowanie będzie około
pół godziny przerwy w lotach. W ciągu dnia na pokonanie Polany i węzła szlaków piesi będą mieli zaledwie po kilka minut do ponownego zamknięcia szlaków.

Nadal zamknięty jest odcinek szlaku zielonego od Pielgrzymów do Przełęczy Karkonoskiej.

REKLAMA